saei
08 آذر 1401 - 15:19

ترکیه: هر زمان بخواهیم عملیات نظامی در سوریه آغاز می شود

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرد که روسیه در جریان اقدامات نظامی این کشور در شمال سوریه و عراق است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه می گوید عملیات زمینی این کشور در سوریه و عراق هر زمان ضرورت داشته باشد، آغاز می شود.

«ابراهیم کالین» سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه امروز سه شنبه اعلام کرد که آنکارا در صورت نیاز ممکن است عملیات زمینی را در شمال سوریه و عراق آغاز کند.

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در ادامه در خصوص زمان احتمالی این عملیات تاکید کرد که آنکارا زمان، مقیاس و مرزهای عملیات نیروهای ارتش را تعیین می کند.

به گفته کالین، عملیات ارتش ترکیه می تواند فردا، هفته آینده، حتی دیرتر یا هر زمان دیگر آغاز شود. وضعیت ارتش و اطلاعات ترکیه در حال ارزیابی است.

کالین همچنین افزود: آنکارا اقدامات خود عملیات هوایی در منطقه را با مسکو هماهنگ کرده است.

همچنین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه تاکید کرد که آنکارا به گفتگو با دمشق در این زمینه ادامه می دهد. او گفت: رئیس اطلاعات ترکیه در حال گفتگو با همتای سوری خود در چارچوب نیازهای ما است.

پیش از این رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه هم این عملیات را موفقیت آمیز توصیف کرد و احتمال انجام عملیات زمینی را رد نکرد.

دخالت های نظامی ترکیه در شمال عراق و سوریه در حالی ادامه دارد که این کشور در جریان بحران سوریه، خود از عوامل حمایت کننده تروریست ها بوده و موجبات بغرنج‌تر شدن جنگ در سوریه در سال های اخیر شده بود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 888455